Чотири причини встановити редуктор тиску для бойлера

Чотири причини встановити редуктор тиску для бойлера

Деякі споживачі, придбавши електричний водонагрівач, вирішують встановити його самостійно. Аргументується таке рішення найчастіше тим, що «установка бойлера по плечах кожному». Тим часом, подібна думка якщо і не помилкова докорінно, то принаймні дуже спірна! Монтаж водонагрівача – робота для фахівців, які не тільки вміє читати та розуміти інструкції, але й, маючи кваліфікацію та досвід проведення подібних робіт, точно їх дотримується.

Не всі споживачі розуміють важливість підключення перед бойлером пристрою, що знижує тиск води до прийнятних значень – редуктора тиску. Без сумніву, водонагрівачі, пральні машини, унітазні бачки, змішувачі та гнучкі шланги працюватимуть довго і без проблем при тиску води у 3-4 атмосфери. У наші будинки вода часто подається під тиском 9-10 атмосфер, що негативно позначається і на сантехніці, і на трубах. Як наслідок, протікання, розриви, швидке зношування – часті прояви підвищеного тиску води в системі.

Давайте розглянемо кілька причин, з яких необхідно встановити редуктор тиску.

ПРИЧИНА №1: ЧИТАЙТЕ ІНСТРУКЦІЇ ДО БОЙЛЕРА!

Стандарт DIN 4753, яким керуються всі європейські виробники електричних водонагрівачів, регламентує, що перед бойлером має бути підключено так звану групу безпеки. Якщо допускається, що тиск у системі може перевищити 6 бар (атмосфер), у ній, у поєднанні зі зворотним клапаном і надлишковим клапаном, обов’язково повинен включатися редуктор тиску.

Виробники водонагрівачів, пропонуючи купити бойлер, залишають за собою право відмовити у гарантійному обслуговуванні у разі, якщо його встановлено з порушенням інструкції з експлуатації.

Чи готові Ви ризикнути грошима, сплаченими за бойлер у разі його поломки? Навряд чи!

ПРИЧИНА №2: ЗБІЛЬШЕННЯ ТЕРМІНУ СЛУЖБИ ВОДОНАГРІВАЧА

Як показує статистика звернень до сервісних центрів щодо ремонту бойлерів, близько 70% випадків скарг пов’язано з поломками, спричиненими надлишковим тиском води. Мабуть, найчастіша претензія – запобіжний клапан, що постійно капає під час роботи бойлера. Це може свідчити:

  • про несправність клапана;
  • про вихід з ладу термодатчика;
  • про тиск води, що перевищує 7-8 атм.

Причому остання причина зустрічається найчастіше, а після встановлення редуктора тиску бойлер працює як годинник! Якщо Ви мешкаєте на нижніх поверхах багатоповерхівки – встановлюйте редуктори тиску.

ПРИЧИНА №3: РЕДУКТОР ТИСКУ – НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ ВІД ГІДРОУДАРУ!

Якщо Ви не чули про гідроудар, то Ви, напевно, бачили його прояв: батареї опалення, що лопнули, або розірвані гнучкі шланги. Гідроудар – це миттєва зміна швидкості водного потоку, викликана різким поворотом засувки або запірного крана. Найчастіше гідроудар з’являється після ремонту систем водопостачання та ліквідації аварій.

Увімкнений бойлер, усередині якого гаряча вода за визначенням піднімає тиск, дуже чутливий до гідроудару! Добре, якщо запобіжний клапан виявиться не забитим, а бойлер буде не сильно розігрітий – на Вас чекає тільки протікання. У гіршому випадку – розрив бака по зварному шву або оглушливий вибух, що тягне за собою оплату ремонту квартири як власної, так і сусідів знизу.

ПРИЧИНА №4: ЗНИЖЕННЯ ВИТРАТИ ВОДИ НА 50%

Приємною несподіванкою для тих, хто встановив редуктор тиску, буде суттєва економія водоспоживання.

Налаштувавши редуктор (у продажу є пристрої з регулюванням вихідного тиску) на перетворення тиску води з 9 на 3-4 атмосфери, Ви знизите витрати води з 10-12 до 5-6 літрів на хвилину. Якщо Ви вмієте рахувати гроші, то зрозумієте, що подібним чином (особливо у великих будинках) можна суттєво заощадити!

Насамкінець хочеться відповісти на заперечення тих, хто каже, що купити редуктор тиску – дороге задоволення. Так, хороший редуктор (дивитися варто у бік італійських редукторів ICMA, Tiemme, RBM, FAR та німецьких редукторів Honeywell) коштує недешево. Але скільки коштує Ваша безпека?

З редуктором тиску Ви не тільки заощаджуєте на водопостачанні, окупаючи його вартість, але й застраховані від великої ймовірності передчасної поломки бойлера та вибуху у себе у ванній!

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *